Sepetim (0) Toplam: 0,00TL

Hakkımızda

“BİR HİKAYEMİZ VAR” 

Eğitimin gücüne inanan kimliğimizle çıktığımız yolculuğumuzda; kitaplar aracılığıyla bağış yaparak bambaşka dünyalara iyilikle dokunma ve her okura, gelecek nesillerin okuyabileceği yeni hikayeler yazdırma arzusuyla ilk adımımızı attık. Atadat Bilişim ve Teknoloji olarak topluma yön verecek genç neslin en temel ihtiyacı olan; eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasına destek olma ideali ile okkut.com projesini oluşturduk. Bağış kültürünün eğitim alanında gelişmesi için yol arkadaşlarımızı ise çocuk eğitim vakıflarından seçtik ve umut dolu bir yolculuk için güçlerimizi birleştirdik. 

Dijital platformlarda okurlarla buluştuğumuz projemizde hem okumayı hem de okutmayı sağlayacak zengin çeşitlilik sunan kitaplarımızın satışı ile çocuk eğitim vakıflarına bağışta bulunulmasını sağlıyor, tüm okurları bir çocuğun hikayesinde kahraman olmaya davet ediyoruz. Eğitimin her çocuk için ulaşılabilir olması, bilgi ve becerilerin eğitimin ışığında şekillendirilebilmesi için çalışan çocuk eğitim vakıflarımızla ortak amacı taşıyor, bir kitap satın alarak destek olmanın taşıdığı önemi tüm dünyaya duyurmak istiyoruz. 

Çocukların geleceğine umut olmak adına eğitimin önündeki engelleri kaldırma sorumluluğunu üstlenirken tutkuyla bağlı olduğumuz kitaplardan ilham aldık. Okumayı seven her bireyin okutmayı da sevdiğine olan inancımızla kitap satışlarımızı eğitim desteği sunan bağış kampanyaları ile bütünleştirdik. Çocuk eğitim vakıflarına kaynak oluşturmak, her çocuğun hakkı olan eğitim fırsatını desteklemek ve paylaşmanın değerini pekiştiren bağış kültürüne yatırım yapmak için toplumun her kesimine hitap eden kitapları bir araya getirdik. Okudukça gelişen, paylaştıkça büyüyen eğitimli bir toplum yaratma hayalini besleyen projemizle küçük büyük ayırt etmeden herkesi okur yapabilmenin peşine düştük. 

Eğitime gönül vermiş ekibimizle yarınları kitapların ışığıyla aydınlatmak için satın alınan her bir kitap gelirinin çocuk eğitim vakıflarına bağışlama kampanyasını okurlarımıza sunuyor, daima yeni gönüllülere ulaşmayı amaç ediniyoruz. Biliyoruz ki herkesin içinde bir yerlerde; çocukların iyiliğini düşünen, eğitim desteğinin önemine inanan, bağış yaparak başka dünyalara umut saçan bir yardım eli var. Okkutt.com olarak işte tam da bu inancı ortaya çıkarma, eğitim için bir adım atma cesaretini sağlama amacıyla çalışmalarımıza yön veriyoruz. Kitap okuma alışkanlığını destekleme isteğimizi, çocuklarımızın eğitimine yardım etme felsefesiyle bir araya getirerek güçlü bir amaç etrafında kalabalık bir aile olmayı hedefliyoruz. 

Farklı yayınevlerinden farklı amaca hizmet eden kitap türlerini bünyemize kattığımız arşivimizde; zengin edebi eserlerle birlikte ders kitapları, eğitim setleri ve soru bankaları gibi çeşitlilik de sunuyor, a’dan z’ye her kişinin kitap okuma ihtiyacına yönelik büyük bir kitaplıkla okurlarımızı karşılıyoruz. Okurlarımıza aradığı perspektifte kitapları sunarken bir değer yaratmayı hedefliyor, toplumun geleceği olan çocuklarımızın sosyal ve kültürel gelişimini sağlayacak eğitim olanaklarına sahip olması için yardımsever birey kimliğini de armağan ediyoruz. 

Yardımseverliği aşılayan ve farkındalığın oluşmasına katkı sağlayan okkutt.com projemizin; sosyal sorumluluk kapsamında yürüttüğü faaliyetler ile ülkemizin sayılı ve   önde gelen kuruluşlarından olan çocuk eğitim vakıflarının sesini, çok daha geniş kitlelere ulaştıracağı inancını taşıyoruz. Toplumumuzda; sahip olunan olanakların yetersizliği nedeniyle eğitimini sürdüremeyen bir tek çocuk bile olmaması adına hem birey hem de marka olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyor, eğitimle büyüyen bir nesil için sürdürdüğümüz duyarlılığı Türkiye’nin her yerine ulaştırmak için yola çıkıyoruz. 

Misyon 

Bağış kültürü ve eğitime destek olma farkındalığını geliştiren bakış açısını her yaş gurubundan okurlara kazandırmak; kitaplar aracılığıyla çocuk eğitim vakıflarına destek olma sorumluluğunu sürdürülebilir kılmak. 

Vizyon 

Okurları her kategoriden zengin kitap türleri ile buluştururken eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasına destek olacak bağış kültürünü yaşatan, daima çocuk eğitim vakıflarının yanında eğitime destek olma gönüllülüğü ile yer alan bir platform olmak. 

Değerlerimiz 

-Toplumsal Sorumluluk 

Yaşadığımız toplumun ihtiyaçlarına karşı farkındalıkla yaklaşarak çözüm geliştirmek ve imkanlar yaratmak adına sorumluluk bilinci ile hareket eder, sorunların çözülmesine katkı sağlamayı amaç ediniriz. Toplumda yer alan her bireyin sorumluluk alması ve katılım göstermesinde teşvik edici bir rol oynarız. Ekibimizi; toplumsal sorumluluk bilinci çerçevesinde duyarlı bireylerle oluştururuz. 

-Paylaşım Odaklılık 

Marka kimliğimizi paylaşma değeri üzerinden şekillendirir; ilk olarak ekibimizle başlattığımız paylaşım odaklı yaklaşımımızı ,sunduğumuz hizmetle toplumun her alanına yansıtırız. Çalışmalarımıza değer katan takım üyelerinin seslerine kulak verir, çok sesliliğin gücünü işlerimize yansıtırız. 

-Mutluluk 

Bambaşka dünyaların kapısından adım atmamızı sağlayan kitaplarla buluşmak ve tüm okurları buluşturmak bizim en büyük mutluluk kaynağımız. Projemizin odağında yer alan mutluluğu; toplumun her kesimine yayar, birlikte paylaşmayı öğretir, ve çoğaltırız. 

-Değer Yaratma 

Hayat geçirdiğimiz projemizin temeline; toplum için ortak bir değer yaratma amacını yerleştiririz. Sunduğumuz hizmetle ülkemizin her bireyinin gelişimine katkı sağlamayı amaç edinir, faydayı ön plana çıkarırız. 

-Okur Sever Memnuniyeti 

Kitaplarımızı buluşturduğumuz okur severlere; değer yaratmayı hedefler, beklentilerini güven veren hizmet anlayışı ile karşılamak için memnuniyet duygusunu merkezimizde tutarız. Bir kitaptan daha fazlasını sunar, okur severlerle kurduğumuz bağı daima güçlü kılmak için destek ve hizmetlerimizi geliştiririz. 

Hedeflerimiz 

Okkut.com olarak bir kitapla bir çocuğun dünyasına umutla dokunmayı, eğitime destek olma bilinci ve farkındalığını okurlarımıza ve topluma kazandıracak kitaplarımızı tüm Türkiye ile buluşturmayı, çocuk eğitim vakıflarının çalışmalarında öncü bir rol oynamayı hedefliyoruz. 

Yol Arkadaşlarımız 

Kitaplarla çıktığımız yolculuğumuza; faaliyet alanlarına katkı sağlamayı amaç edindiğimiz çocuk eğitim vakıflarımız eşlik ediyor. Çocuklarımızın eşit şartlar altında eğitim hayatına katılmasına ve eğitimi kısıtlayıcı engellerin ortadan kaldırılmasına hizmet eden vakıflara destek olmaktan gurur duyuyoruz. Yeni hikayeler keşfettiğimiz bu yolculukta eğitim vakıflarının yanında kitap satışlarımızla yer alıyor, birlikte daha çok çocuğa umut olmak için çaba sarf ediyoruz.

Çocuk eğitim vakıfları; gelecek nesillere güven veren bir dünya yaratma ideali ile çocuklara eğitim desteği sağlayacak duyarlılığa sahip okurların yardımlarını bekliyor. Siz okurken gelecek nesilleri de okutacağınız Okkutt.com’un iyilik hareketine kulak verin, bir kitapla eğitim vakıflarına destek olarak çocukların geleceğe umutla bakabilmesine ortak olun. Hem okur hem de gönüllü olabileceğiniz platform; Okkutt.com, çocukların umut dolu hikayelerinde yerini alacak yeni kahramanlarını bekliyor!

 

Kapat